• + 371 63321942
  • sporta.skola@kuldiga.lv

Vērienīgi aizvadīts 18. Kuldīgas pusmaratons

5. augustā Kuldīgā norisinājās 18. Kuldīgas pusmaratons. Šogad Kuldīgas šarmantās ielas piepildīja vairāk nekā 1000 skrējēju. 21 kilometra distancē jau savu septīto titulu izcīnīja Dmitrijs Serjogins.Sportistus trasē uzmundrināja vairāki muzikālie punkti, bet Kuldīgas estrādes parkā bija vesela telšu pilsētiņa ar tirdziņiem, skatuvi un bērnu atrakcijām.

Pirmie trasē devās ‘’DUNA’’ 21.0975 km dalībnieki, mirkli vēlāk norisinājās mazuļu rāpošana, tad sekoja piecu un desmit kilometru distances sportisti, kā arī nūjotāji, bet vēl mirkli vēlāk trasē savu varēšanu varēja pierādīt bērni, sacenšoties ‘’Stiga RM’’ 200, 300, 400 un 600 metru skrējienos.

Pārliecinošu uzvaru pusmaratona, 21 kilometra, distancē svinēja Dmitrijs Serjogins, kurš trasi pieveica vienā stundā, septiņās minūtēs un 15 sekundēs. Sudraba godalgu izcīnīja amerikāņu sportists Jacob-Russell Lister (1:08:04), bet trešajā vietā ierindojās Jānis Višķers (1:08:40). Pusmaratona distancē startējā arī kuldīdznieks Kristaps Bērziņš, kuram izdevās izcīnīt 5. vietu (1:11:49). Savukārt sieviešu konkurencē visātrākā bija skrējēja no Ukrainas Veronika Kalashnikova ( 1:25:04), otro vietu izcīnīja Kitija Valtere (1:25:32), bet trešā bija Anita Siliņa (1:26:04). Ceturtajā vietā ierindojās kuldīdzniece Amanda Krūmiņa (1:28:30).

Desmit kilometru distancē vislabāko laiku vīriešu konkurencē uzrādīja sportists no Lietuvas Rimvydas Alminas (0:34:19), sudraba godalgu izcīnīja Jānis Arseņikovs (0:34:53), bet bronzas godalgu ieguva Jānis Mežiels (0:35:08). Dāmu konkurencē triumfēja Zanda Malančuka (0:40:05), otrajā vietā ierindojās Santa Višķere (0:40:35), bet trešo vietu izcīnīja Jūlija Vēvere (0:42:58).

Piecu kilometru distancē visātrākais bija kuldīdznieks Uģis Jocis (0:15:52), otro vietu ieguva Ņikita Samsonovs (0:16:50), savukārt trešajā vietā Emīls Stiprais (0:17:26). Sieviešu konkurencē vislabākā bija Latvijas labākā garo distanču skrējēja un divkārtēja Ņujorkas pusmaratona uzvarētāja - Jeļena Prokopčuka (0:19:10), tikmēr otrajā vietā ierindojās Aleksandra Pikeringa (0:19:56), bet bronzu izdevās izcīnīt Mārai Čaurei (0:20:28).

Ātrumposmā ‘’Skolas ielas Kalna Karalis’’ Karaļa titulu izcīnīja Jānis Šņoriņš, bet par Kalna Karalieni kronēja Anniju Zāģeri. Abi titula ieguvēji balvā saņēma 100€ naudas balvu no ‘’Paulīnes Buregrnīcas’’

Visi sacensību dalībnieki dāvanā saņēma Kuldīgas pusmaratona piemiņas medaļu un dažādas pārsteiguma balvas no pasākuma atbalstītājiem. 21 kilometra distancē gan vīriešu, gan sieviešu ieskaitē uzvarētāji saņēma 300 EUR naudas balvu, otro vietu ieguvēji - 200 EUR, bet trešo vietu ieguvēji– 150 EUR. Svinīgi ar naudas balvām sveica arī ceturto, piekto un sesto vietu ieguvējus. Desmit kilometru distancē, pirmo sešu vietu ieguvēji tika apbalvoti ar ‘’Sportland’’ dāvanu kartēm. Turpretim piecu kilometru labākos trijniekus ar naudas balvām iepriecināja ‘’Vizuālā diagnostika’’.

Kuldīgas pusmaratona organizators Ivo Solomahins: ‘’Sajūtas šogad bija īpašākas, nezinu kāpēc, bet šoreiz izdevās izdzīvot šo pasākumu vairāk! Paldies visiem, kuri piedalījās kaut mazliet, lai šis viss taptu! Mēs, Jūs, sportistus un entuziastus, ļoti gaidīsim jau Kuldīgas 19.pusmaratonā, kurš notika 2024. gada 10. augustā! Tiekamies skaistākajā Latvijas pilsētā, labākajā pusmaratonā!

Organizatori izsaka milzīgu pateicību visiem vietējiem uzņēmumiem par atbalstu. Iedzīvotājiem par sapratni un dalībniekiem par dalību!