• + 371 63321942
  • sporta.skola@kuldiga.lv

Šahistiem vairākas godalgas divos turnīros Kuldīgā

26. decembrī Kuldīgas vieglatlētikas manēžā norisinājās Alberta Grandberga un Jāņa Vilerta memoriālais turnīrs šahā, bet 27. decembrī tika aizvadīts Ziemassvētku turnīrs jauniešiem.

26. decembra turnīrā KNSS absolvents Renārs Megnis kopvērtējumā izcīnīja sesto vietu, savās partijās iekrājot piecus punktus. Bet pašreizējais Kuldīgas novada čempions, Artūrs Feldmanis, ierindojās desmitajā vietā (4,5 punktus).

Savukārt sieviešu konkurencē sudraba medaļu izcīnīja kuldīdzniece Arita Strade. Šahiste savās partijās ieguva četrus punktus. Turpretim bronzas medaļa KNSS absolventei, pašreizējai Rīgas šaha skolas trenerei, Nellijai Maklakovai (četri punkti). A. Strade, N. Maklakova un A. Feldmanis ir bijušie Jāņa Vilerta audzēkņi.

Tikmēr uzvaru jaunietēm izcīnīja Naomi Maklakova (četri punkti), bet jauniešiem labākais bija Filips Freibergs (četri punkti). Ļoti labi turnīrā sevi parādīja pašreizējie KNSS šaha nodaļas audzēkņi Nellija Jēkabsone, Jānis Krūmiņš un Raivo Šteinbergs.

27. decembrī Ziemassvētku turnīrā dalībnieki tika sadalīti trijās grupās – iesācēji, A grupa un B grupa. Iesācēju grupā kuldīdzniekiem šīs bija pirmās sacensības, kopš treniņu uzsākšanas septembrī. A grupā spēkojās U16 un U18 vecuma šahisti, kā arī stiprākie U14 un U12 grupas jaunieši. Tikmēr B grupā sacentās U14 grupa un jaunāki. Turnīrā spēkojās jaunieši no Kuldīgas, Rīgas, Liepājas un Ventspils kopumā pulcējot aptuveni 80 jaunos sportistus.

Iesācēju grupā, meitenēm, zelta medaļu izcīnīja Alīna Pabērze, bet sudrabs Esterei Lasmanei. Tikmēr B grupā otro vietu meitenēm ieguva Estere Fogele, savukārt zēniem bronzas godalga Kristam Vilnītim. Šajā grupā spēkojās 42 šahisti.

Savukārt A grupā, spēcīgākajā turnīrā, sudraba medaļa zēniem Raivo Šteinbergam, bet dalīta trešā vieta Matejam Pētersonam. Labākā meitene šajā turnīrā bija Naomi Maklakova.

Priecājamies par mūsu sportistu sasniegumiem un sakām paldies treneriem Gunāram Gertneram un Viktoram Šteinbergam!