• + 371 63321942
  • sporta.skola@kuldiga.lv

Šahs

Šahs

Kuldīgas novada Sporta skolas šaha nodaļa dibināta 1964. gadā.

Pirmais šaha treneris bija Alberts Granbergs. Ļoti lielu ieguldījumu šaha attīstībā Kuldīgā ir devis treneris Jānis Vilerts. Tagad par šaha treneriem ar vairāk kā 80 audzēkņiem strādā šaha nodaļas absolventi Viktors Šteinbergs un Gunārs Gertners.

Kopš dibināšanas šaha nodaļu absolvējuši vairāk kā 130 audzēkņu. Starp viņiem lielmeistare Dana Reizniece-Ozola, 2008. gada Pasaules čempione seniorēm lielmeistare Tamāra Vilerte, kā arī sabiedrībā pazīstami cilvēki Aivis Ronis, Jānis Grasis, Dainis Gīlis, Andis Šķēle u.c.

Tiesības startēt Pasaules un Eiropas jauniešu čempionātos izcīnījuši sekojoši audzēkņi: Dana Reizniece-Ozola, Aiga Pļavniece, Nellija Feldmane, Linda Krūmiņa, Gerda Ņevska, Mārtiņš Alutis, Madara Kalniņa, Vita Solomahina, Māra Pucena, Elīna Rudakova, Inga Grīniņa, Marta Kāne, Līva Vaivade un Edmunds Beks.

Šaha nodaļa iedibinājusi vairākas tradicionālas sacensības - ikgadējais Kuldīgas novada Sporta skolas kauss un "Rumbas kauss" izcīņa, Danas Reiznieces-Ozolas balvas izcīņa. Tradicionāli notiek bijušo treneru A.Grandberga un J.Vilerta piemiņas turnīri šahā un Kuldīgas pilsētas svētku turnīrs.Treneri

IevaBenefeldejsportalaureaats2015 524

Viktors Šteinbergs
Tālruņa numurs: 26816090
E-pasts: lizda@mck.lv

IevaBenefeldejsportalaureaats2015 493

Gunārs Gertners
Tālruņa numurs: 27011020
E-pasts: gunarsgertners@gmail.com