• + 371 63321942
  • sporta.skola@kuldiga.lv

Dambrete

Dambrete

Dambrete Kuldīgā ir ar senām tradīcijām, pirmās nodarbības notika dambretes un šaha kluba vadītāja, dambretista Friča Rudovica vadībā. 

Pirmais izlaidums dambretes nodaļā bija 1968.gadā. 

No 2002. līdz 2014. gadam par treneri strādāja Rūdolfs Tomass - 2012.gadā ieguvis Starptautiskā meistara titulu 100 lauciņu dambretē, vairākkārtējs Latvijas čempions un Latvijas sporta veterānu savienības godalgoto vietu ieguvējs, dažādu starptautisko turnīru uzvarētājs.

No 2014.gada septembra par treneri strādā Pēteris Gailāns.

Pasaules un Eiropas čempionātos ar labiem panākumiem startējuši Dagnija Tomase (6.vieta Pasaulē sievietēm 100 lauciņu dambretē), Viesturs Tomass (Pasaules čempionāta 6.vietas ieguvējs, Eiropas bronzas medaļas ieguvējs junioriem, Pasaules čempions junioriem), Liene Tomase (Pasaules čempione juniorēm), medaļas atveduši arī Algers Āboliņš, Daina Raituma, Mārīte Čače. Četrkārtējā Eiropas čempione, pasaules čempionāta sudraba un bronzas medaļas īpašniece ir Evita Zīle. 2011.gadā 3.vietu Eiropas čempionātā izcīnīja Justīne Ansone. Pasaules un Eiropas čempionātos startējuši arī Pēteris Gailāns, Elza Garokalna, Kalvis Rumbenieks, Krists Būmeistars, Aleksandra Sproģe, Pēteris Pērkons, Ieva Brantevica, Marika Brūvere, Artis Rancāns.

Par Baltijas valstu jauniešu čempioniem kļuvuši Juris Megnis, Daina Raituma, Mārīte Čače, Inese Bušmane, Algers Āboliņš, Liene, Dagnija un Viesturs Tomasi, Inita Arāja, Ilze Sedliņa.

Valsts čempiona nosaukumu izcīnījuši sporta meistari Jānis Rūtiņš, Ziedonis Poselis un Gints Bredovskis, kā arī Pēteris Gailāns, Elza Garokalna, Artis Rancāns, Justīne Ansone, Krists Būmeistars, Pēteris Pērkons, Ieva Brantevica, Kristaps Matvejs, Dāvis Benderskis, Laura Vilerte.

Daudzkārt uzvarēts dažādos starptautiskos turnīros Spānijā, Francijā, Holandē, Itālijā un citās Eiropas valstīs.Treneri

112

Pēteris Gailāns
Tālruņa numurs: 25129492
E-pasts: pgailans@inbox.lv