• + 371 63321942
  • sporta.skola@kuldiga.lv

Kuldīgas vieglatlēti izcīna astoņas zelta medaļas KNSS atklātajās U16 sacensībās

23. novembrī norisinājās Kuldīgas novada sporta skolas atklātās sacensības vieglatlētikā, U16 grupā. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieku no visas Latvijas. Ar vairākām godalgām iepriecināja arī vietējie, Kuldīgas, sportisti.

Dubultuzvaru Kuldīgas novada sporta skolas audzēknes Beāte Buka un Nikola Demčenko izcīnīja 200 metru sprintā. Uz augstākā pakāpiena kāpa B. Buka (26.18 sekundes), bet N. Demčenko izcīnīja sudraba godalga (27.72 sekundes). Teicamu sniegumu B. Buka, atkārojot savu personīgo rekordu, uzrādīja 60 metru sprintā, finišējot ar laiku 7.99 sekundes un iegūstot zelta godalgu. Tikmēr bronza, uzstādot jaunu personīgo rekordu, N. Demčenko (8.23 sekundes).

Savas lieliskās ātruma īpašības sacensībās uzrādīja kuldīdznieki Jānis un Kārlis Rūķi, kuri palika nepārspēti 60 metru sprintā. Zelta medaļu izcīnīja J. Rūķis (7.89 sekundes), bet sudrabs brālim Kārlim (7.99 sekundes). Tikmēr 400 metru skrējienā J. Rūķis bija vienīgais, kurš distanci veica ātrāk par vienu minūti – 59.62 sekundēs, izcīnot zelta medaļu.

Zelta medaļu sev kaklā karināja arī kuldīdzniece Alise Robežniece, kura pārspēja visas savas konkurentes lodes grūšanas sektorā. A. Robežniece labākajā mēģinājumā lodi raidīja 11.34 metrus tālu. Savukārt par uzvarētāju trīssoļlēkšanas disciplīnā kļuva Justs Skuruls, uzrādot 10.71 metru tālu lēcienu.

Par čempionēm šajās sacensībās kronēja Kuldīgas novada sporta skolas skrējējas Kseniju Kairišu, Darju Kapustinu, Nikolu Demčenko un Beāti Buku, kuras bija ātrākās 4x200 metru stafetē. Kuldīgas kvartets distanci veica vienā minūtē un 53.96 sekundē.

Visu goda pjedestālu 4x200 metru stafetē ieņēma trīs Kuldīgas komanda. Taču jāpiebilst, ka citu pilsētu komandas zēnu stafetei nepieteicās. Uzvara Kuldīgas 1. komandai (Maksimilians Brazovskis, Kārlis Rūķis, Gustavs Gluškovs, Jānis Rūķis), sudrabs Kuldīgas 2. komandai, bet bronza – Kuldīgas 3. komandai.

Bronzas medaļu augstlēkšanas disciplīnā ieguva K. Rūķis, kurš prata pārvarēt 1.55 metrus uzlikto latiņu. Savukārt bronzas godalgu 60 metru barjerskrējienā izcīnīja Maksimilians Brazovskis, finālskrējienā uzrādot laiku 10.14 sekundes.

Lepojamies ar mūsu audzēkņiem un sakām paldies treneriem Ilzei Stukulei, Zanei Andersonei, Ievai Skurulei, Sintijai Grišulei un Uģim Jocim!