• + 371 63321942

Dmitrijs Serjogins plūc uzvaras laurus 17. Kuldīgas pusmaratonā, desmit kilometru distanci pieveic arī Ukrainas vēstnieks Latvijā

6. augustā norisinājās 17. Kuldīgas pusmaratons, visās distancēs pulcējot aptuveni vienu tūkstoti skriešanas entuziastu. 21 kilometra distancē nepārspēts palika Dmitrijs Serjogins, kurš gleznainajās Kuldīgas ielās ieguva jau savu sesto titulu. Sacensībās piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā, Oleksandrs Miščenko, pieveicot desmit kilometru distanci.

Pārliecinošu uzvaru pusmaratona, 21 kilometra, distancē svinēja Dmitrijs Serjogins, trasi pieveicot vienā stundā, astoņās minūtēs un 17 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās ukraiņu skrējējs Vitālijs Kuzņecovs (1:11:08), bet bronzas godalga Arturam Bareikim (1:11:50). Turpretim kuldīdznieks Kristaps Bērziņš, kurš pērn izcīnīja bronzu, šogad ierindojās piektajā pozīcijā (1:14:01). Savukārt sieviešu konkurencē visātrākā bija amerikāņu sportiste Džeina Bareikis (1:17:14), sudraba godalgu ieguva Jekaterina Sokunova (1:23:02), bet bronzas godalga Amandai Krūmiņai (1:27:11).

Tikmēr desmit kilometru distancē par uzvarētāju kronēja Artūru Niklāvu Medvedu (0:30:08), sudraba godalgu izcīnīja Edgars Šumskis (0:30:53), bet bronzas godalgu ieguva Jānis Girgensons (0:32:04). Bet dāmu ieskaitē vislabāko rezultātu uzrādīja Asnate Else (0:36:25), sudrabs Montai Rērihai (0:43:29), bet bronza Ilzei Drozdovai (0:43:31). Desmit kilometru distanci pieveica arī Ukrainas vēstnieks Latvijā, Oleksandrs Miščenko, kurš pirms starta uzrunāja sportistus, nosodot Krievijas teroristisko rīcību, un paužot pārliecību, ka Ukrainai izdosies uzvarēt karā.

Ivo RelD+zei 12

Piecu kilometru distancē visātrākais bija Kaspars Briška (0:15:34), sudraba medaļu izcīnīja Arnis Ozoliņš (0:15:42), bet bronzas godalgu izcīnīja Aigars Feteris (0:15:53). Savukārt sieviešu ieskaitē triumfēja Gundega Heidingere (0:19:10), sudrabs Mārai Drozdovai (0:19:50), bet bronza Izabellai Bogdanovai (0:20:38).

Kā ierasts, Kuldīgas pusmaratonā savu varēšanu varēja pārbaudīt bērni, sacenšoties „Stiga RM” 200, 400 un 600 metru skrējienos, kā arī mazuļi varēja veikt nelielu distanci finiša zonā. Visi sacensību dalībnieki dāvanā saņēma Kuldīgas pusmaratona piemiņas medaļu un dažādas pārsteigumu balvas no pasākuma atbalstītājiem.

Ivo Solomahins, Kuldīgas pusmaratona organizators, pateicas skriešanas entuziastiem: „Gribu teikt paldies ikvienam dalībniekam, kurš apmeklēja mūsu skaisto pilsētu un piedalījās šajā pasākumā. Nākamajā gadā plānojam veikt nelielas izmaiņas sacensību formātā, taču tas Kuldīgas pusmaratonu padarīs tikai interesantāku! Aicinu kalendārā atzīmēt 2023. gada 5. augustu un tiksimies jau 18. Kuldīgas pusmaratonā.”