Kuldīgas novada sporta laureāts

 

"KULDĪGAS NOVADA SPORTA LAUREĀTS 2017"

NOLIKUMS

1. Mērķis un uzdevums.

1.1.       Apbalvot 2017.gada labākos Kuldīgas novada sportistus un sporta darbiniekus.

1.2.       Informēt sabiedrību par sportiskajiem sasniegumiem 2017.gadā .

1.3.       Stimulēt sportistus startiem sacensībās un rezultātu izaugsmei.

2. Pasākuma vadība.

Pasākumu vada Kuldīgas novada Sporta skola, sadarbībā ar Kuldīgas novada Domi.

3. Laiks un vieta.

Svinīgais pasākums ‘’Kuldīgas novada sporta laureāts 2017’’ notiks 2018.gada 12.janvārī plkst. 19.00 Kuldīgas Kultūras centrā.

4. Dalībnieki:

4.1.       Apbalvoti tiek sportisti no 18 gadu vecuma.

4.2.       Apbalvojumus saņem  sporta veidu pārstāvji, kuri:

  • Piedalījušies Eiropas un Pasaules oficiālajos čempionātos olimpiskajos sporta veidos;
  • Piedalījušies  Eiropas un Pasaules oficiālajos čempionātos ;
  • Piedalījušies Olimpiskajās spēlēs;
  • Izcīnījuši 1.-3.vietu Latvijas Republikas oficiālajos čempionātos un 1.-6.vietu Latvijas IV Olimpiādē, pārstāvot Kuldīgas novadu;
  • Izcīnījuši 1.vietu Latvijas Sporta Veterānu Savienības 54.sporta spēlēs un Latvijas Republikas sporta veterānu oficiālajos  čempionātos, pārstāvot Kuldīgas novadu;
  • Ir Latvijas izlases dalībnieki.

4.3.       Apbalvojumus saņem :

  • Gada sportists/sportiste;
  • Par mūža ieguldījumu sportā ;
  • Sporta klubs;
  • Sporta atbalstītājs;
  • Gada treneris;
  • Tautas sporta pasākums.

5. Apbalvošana.

"Kuldīgas novada sporta laureāts 2017" apbalvošanai izvirzītos sportistus un sporta darbiniekus apbalvo ar Kuldīgas novada sporta piemiņas balvām un/vai  atzinības rakstiem.

 

Laureātu saraksts 2017

KULDĪGAS NOVADA ''SPORTA LAUREĀTS  2017''

Nominācijas 2017

1     Gada sportists     Pludmales volejbols     Jānis Šmēdiņs  
2.vieta Eiropas čempionātā
9.vieta Pasaules čempionātā
15.vieta FIVB Pasaules reitingā
Latvijas čempions
2 Gada treneris Pludmales volejbols Andris Šmēdiņš
3 Mūža ieguldījums sportā Peldēšana Uldis Zemzars
4 Sporta klubs Galda Teniss Galda tenisa klubs "Hercogs"
5 Tautas sporta pasākums Orientēšanās Tautas orientēšanās seriāls "Taciņas" 

Dalība  Eiropas un Pasaules oficiālajos  čempionātos.

1    Valdis Kalējs    Stenda šaušana    Eiropas čempionāts  14.vieta komandu vērtējumā , 52 individuāli
Pasaules čempionāts 16.vieta komandu vērtējumā, 75 individuāli
Latvijas čempionātā 1.vieta
Latvijas atklātais čempionātā 2.vieta
2 Dace Traniņa rogainings (24 h) 21.vieta WO (sieviešu) grupā Eiropas čempionātā
3 Santa Galviņa rogainings (24 h) 21.vieta WO (sieviešu) grupā Eiropas čempionātā
4    Dainis Stepe    Militārā pieccīņa Pasaules čempionātā 39.vieta 
Militārā pieccīņa Eiropas čempionātā 14.vieta
Militārā pieccīņa Baltijas atklātajā čempionātā 2.vieta
Vasaras biatlons Baltijas karavīru sporta spēles 1.vieta
5    Mareks Leitis    Pauerliftings

1.vieta GPC Pasaules čempionātā spiešanā guļus, svara kategorijā virs 140kg, vecuma grupā 40+.
Labots pasaules rekords spiešanā guļus - 235kg.
1.vieta GPC Pasaules čempionātā vilkmē, svara kategorijā virs 140kg, vecuma grupā 40+.
Labots pasaules rekords vilkmē - 300kg.
1.vieta GPC Latvijas čempionātā spiešanā guļus bez ekipējuma, svara kategorijā līdz 140kg, vecuma grupā 40+.
Labots Latvijas rekords spiešanā guļus -227,5kg
Spēka vīru sports 3.vieta Austrumeiropas spēka vīru čempionātā vecuma grupā 40+
6      Edgars Peterlēvics      Pauerliftings




1.vieta GPC Eiropas čempionātā spēka trīscīņā ar ekipējumu, svara kategorijā līdz 82,5kg, vecuma grupā OPEN.
Labots Latvijas rekords spiešanā guļus spēka trīscīņas disciplīnā ar ekipējumu - 245kg.
2.vieta GPC Pasaules čempionātā spēka trīscīņā ar ekipējumu, svara kategorijā līdz 82,5kg, vecuma grupā OPEN.
1.vieta GPC Latvijas čempionātā spēkā trīscīņā ar ekipējumu, svara kategorijā līdz 82,5kg, vecuma grupā OPEN.
1.vieta GPC Latvijas čempionātā spiešanā guļus ar ekipējumu, svara kategorijā līdz 82,5kg, vecuma grupā OPEN.
1.vieta GPC Latvijas čempionātā spēka trīscīņā bez ekipējuma, svara kategorijā līdz 90kg, vecuma grupā OPEN. Labots Latvijas rekords spiešanā guļus spēka trīscīņas disciplīnā bez ekipējuma - 185kg. Labots Latvijas rekords vilkmē - 251kg.
1.vieta GPC Latvijas čempionātā spiešanā guļus bez ekipējuma, svara kategorijā līdz 90kg, vecuma grupā OPEN.
7   Kristaps Šmits   Pludmales volejbols  3.vieta Pasaules čempionātā U21 un U19
9.vieta Eiropas čempionātā U20 un U22
Volejbols 2.vieta Latvijas čempionātā Nacionālā līgā 1.divīzijā
8 Sergejs Ļeonovs Kikbokss 4. vieta,  WAKO European Cup "Karlovac OPEN 2017" un  3.vieta kick-light cont.
9      Krists Neilands      Riteņbraukšana      Pasaules čempionāts grupas brauciens - izstājās
UCI Azerbaidžānas tūre   - posma uzvarētājs
UCI Portugāles tūre - labākais jaunais riteņbraucējs
Valsts čempions  grupas braucienā  elitē
3. vieta valsts čempionātā elitē individuālajā braucienā.
Latvijas izlases dalībnieks
10    Viesturs Lukševics    Riteņbraukšana    UCI Ķīnas tūre 6 vieta etapā
UCI Velsas tūre 10 vieta
3. vieta valsts čempionātā elitē.
Latvijas izlases dalībnieks
11   Edgars Andersons   Spēka vīru sports   BEST NORDIC CUP starptautiskā turnīra 3. vietas ieguvējs (norises vieta Latvija)
XPLOSIVE APE starptautiskā turnīra 2. vietas ieguvējs ( norises vieta Belfast, Ziemeļīrija)
Latvijas čempionāta Kokneses posma 2 vietas ieguvējs.
12   Jānis Šleckus   Spēka vīru sports   Baltijas čempionāta četru posmu uzvarētājs ( norises vieta Lietuva)
BALTIJAS ČEMPIONĀTA LIELĀ FINĀLA UZVARĒTĀJS ( norises vieta Lietuva)
Latvijas čempionāta Ventspils posma uzvarētājs .
13  Oskars Martužans  Spēka vīru sports  XPLOSIVE APE starptautikā turnīra uzvarētājs ( norises vieta Belfast,Ziemeļīrija)
Latvijas čempionāta lielā fināla 2. vietas ieguvējs
14  Raits Valters  Ziemas Peldēšana  9th Jelgavas Roni Cup – IWSA World Cup 1st stage, 50m. 3.vieta, 100m.6.vieta
LR ziemas čempionats, 50m 2.vieta, 200m 1.vieta
15  Dana Reizniece - Ozola  Šahs  Latvijas sieviešu izlases kapteine Pasaules šaha Olimpiādē.
Latvijas čempione 2017.gadā ātrajā šahā
  FC "Nikers"     
Mini futbola (6 x 6) Baltijas klubu kausa 2017 uzvarētāji; Mini futbola (6 x 6) Eiropas klubu čempionu līgas 2017 dalībnieki;
 2.vieta - LTFA Latvijas 1.līgas telpu futbola čempionātā
16 ARTŪRS ŠTERNBERGS   TRENERIS Baltic nations cup 2017, (Baltijas nāciju kauss minifutbolā), Rīgā.
17 GATIS ROŽKALNS   ·EMF miniEURO2017 Eiropas minifutbola čempionāts Čehijā;        
·Baltic nations cup 2017, (Baltijas nāciju kauss minifutbolā), Rīgā.
18 GATIS JIRGENSONS    
19 GUNTARS RUMBENIEKS   Baltic nations cup 2017, (Baltijas nāciju kauss minifutbolā), Rīgā.
20 GATIS ŠUSTERS    
21 ARTŪRS LIEPIŅŠ    
22 MAKSIMS RUDSKOJS    
23 RAITIS GRABLOVSKIS    
24 GUNĀRS JĒKABSONS    
25 ALEKSIS BOSJANOKS    
26 KRISTERS ĀBELE    
27 KRISTAPS BLŪMS    
28 NIKLĀVS DVARONS    
29 RIČARDS VĒVERS    
30 ARTŪRS CĪRULIS    
31 ANDIS GRUNDMANIS    
32 DENISS VITKOVSKIS   ·EMF miniEURO2017 Eiropas minifutbola čempionāts Čehijā;         ·Baltic nations cup 2017, (Baltijas nāciju kauss minifutbolā), Rīgā.
33 GINTERS LIEPIŅŠ    
34 JĀNIS SKĀBARDIS    
35 RAIVIS BURKĒVICS    
36 ARTŪRS ŠTERNBERGS (juniors)    
37 Renārs Pastars    
38 Jānis Pastars    
39 UĢIS GRĪNIŅŠ (kom. ārsts)    
40 ZIGMUNDS DVARONS (kom. vadītājs)    

1.-3.vieta Latvijas Republikas oficiālajos čempionātos.

1 Kristaps Bērziņš Vieglatlētika 2.vieta komandām  LČ šosejas skrējienos
2 Pēteris Īvāns Taku orientēšanās 3.vieta LČ  absolūtajā čempionātā PRE-O (precīzā orientēšanās)
3 Edijs Ošs Autokross 3.vieta Latvijas čempionātā (klasē 2000 SUPER)
4 Kaspars Silenieks Autokross 2. vieta Latvijas čempionātā (klasē ,,1600")
5 Andris Dilāns Pauerliftings 3.vieta GPC Latvijas čempionātā spēka trīscīņā bez ekipējuma, svara kategorijā līdz 100kg,
vecuma grupā OPEN.
6 Aleksandrs Štefaņuks Ugunsdzēsības sports Latvijas čempionātā  2.vieta komandām
7 Mārtiņš Ēriks Sokolovskis Ugunsdzēsības sports Latvijas čempionātā  2.vieta komandām
8 Andis Jonelis Ugunsdzēsības sports Latvijas čempionātā  2.vieta komandām
9 Einārs Jonelis Ugunsdzēsības sports Latvijas čempionātā  2.vieta komandām, Individuāli -
3.vieta 100m šķēršļu joslas pārvarēšanā un uzkāpšana ar āķkāpnēm
10 Maigonis Jānis Jakovļevs Ugunsdzēsības sports Latvijas čempionātā  2.vieta komandām
11  Edgars Ziņģis  Vieglatlētika  2.v augstlēkšanā, Latvijas ziemas čempionāts
3.v. 60 m/b skrējiens, Latvijas ziemas čempionāts
12 Māris Lancmanis Volejbols Latvijas Čempions
13 Igors Afļitunovs Kikbokss (KICK-light) 2,vieta Latvijas open 2017,g WAKO,Rezekne
14  Ilze Dziesma   Novuss 1 vieta LR komandu čempionatā
 1.vieta 60 +grupa
15 Ilze Čakle Novuss 1 vieta LR komandu čempionatā
16 Biruta Leikarte Novuss 1 vieta LR komandu čempionatā
17 Anita Leja Novuss 1 vieta LR komandu čempionatā
18 Inese Mūrniece Novuss 1 vieta LR komandu čempionatā
19  Mārcis Kalniņš  Riteņbraukšana  Valsts čempions U23 grupā individuālajā braucienā
Latvijas izlases dalībnieks
20 Ivars Šuvālovs Galda teniss 1.vieta 1.līga LR komandu čempionāts, XIV Baltijas valstu veterānu čempionāts, 3.vieta 40+ grupā
21 Edijs Atmats Galda teniss 1.vieta 1.līga LR komandu čempionāts
22 Kristers Kravinskis Galda teniss 1.vieta 1.līga LR komandu čempionāts
23 Aivars Kārkliņš Galda teniss 1.vieta 1.līga LR komandu čempionāts
24 Jānis Avdjukēvičš Galda teniss 2.vieta 3.līga LR komandu čempionāts, XIV Baltijas valstu veterānu čempionāts, 5.vieta 40+ grupā
25 Edgars Skore Galda teniss 2.vieta 3.līga LR komandu čempionāts
26 Uģis Jansons Galda teniss 2.vieta 3.līga LR komandu čempionāts
27 Uldis Melbergs Galda teniss 2.vieta 3.līga LR komandu čempionāts
28 Arvis Šaroks Galda teniss 2.vieta 3.līga LR komandu čempionāts
29 Linda Krūmiņa Šahs Latvijas čempione 2017 gadā klasiskajā šahā
30 Nellija Maklakova Šahs 3.vieta Latvijas čempionātā klasiskajā šahā

Latvijas izlases dalībnieki

1 Linda Liniņa Volejbols Latvijas izlases dalībniece; 2.vieta Latvijas čempionātā
2 Uģis Jocs Vieglatlētika Latvijas izlses dalībnieks , Eiropas komandu čempionāts 5.v 1500m skrējienā,  un 6.v 3000m skrējienā
3 Ieva Šneidere Volejbols Latvijas izlases dalībniece; Latvijas čempione
4 Aiva Baumane Lakross Latvijas izlases dalībniece
5 Ulvis Horens Korbergs Riteņbraukšana Latvijas izlases dalībnieks U-23 izlases sastāvā Nāciju kausos Beļģijā un Francijā. 
6 Paula Nikola Ņečiporuka Volejbols Latvijas izlases dalībniece
7 Aiva Baumane Lakross Latvijas izlases dalībniece; 17. vieta Oficiālajā Pasaules čempionātā Anglijā.

Dalība sporta veterānu ,Baltijas,Eiropas un Pasaules oficiālajos  čempionātos , sporta spēlēs 

1 Inese Midrijāne rogainings  20.vieta  XV (jauktajā veterānu) grupā Eiropas čempionātā
rogainings (24 h) 52.vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā
2 Ģirts Vēvers Riteņbraukšana  19. vieta pasaules čempionātā riteņbraukšanā Master grupā.
1 vieta Mater M - 45 grupā individuālajā braucienā
      1 vieta Mater M - 55 grupā individuālajā braucienā
4 Arvis Sprude riteņbraukšana Atlases sacensības pasaules čempionātam Poznaņa  3 v.
5 Jānis Bruzinskis riteņbraukšana Atlases sacensības pasaules čempionātam Poznaņa  4 v

1.vieta Latvijas Sporta Veterānu Savienības 54.sporta spēlēs,Latvijas Republikas sporta veterānu

oficiālajos čempionātos, pārstāvot Kuldīgas novadu

1 Jānis Pommers Orientēšanās sports 1.vieta V80 grupā LČ sprintā
2 Arvīds Teteris Orientēšanās sports 1.vieta V75 grupā LČ pagarinātajā distancē (orientēšanās maratonā)
3    Odeta Turka    Orientēšanās sports    1.vieta S55 grupā LČ sprintā 
1.vieta S55 grupā LČ garajā distancē
1.vieta S55 grupā LČ pagarinātajā distancē (orientēšanās maratonā)
1.vieta S55 grupā Veterānu  sporta spēlēs
4 Valda Māra Zeberliņa Orientēšanās sports 1.vieta S80 grupā LČ sprintā 
5 Ojārs Leikerts Orientēšanās sports 1.vieta S80 grupā Latvijas sporta veterānu savienības sporta spēlēs 
Jānis Pētersons  rogainings (24 h)  12.vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā
20.vieta  XV (jauktajā veterānu) grupā Eiropas čempionātā
Jānis Turks  rogainings (24 h)  4.vieta XSV (jauktajā superveterānu) grupā Eiropas čempionātā
5.vieta XSV (jauktajā superveterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā
Līga Virbule  rogainings (24 h) 12.vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā
Orientēšanās sports 1.vieta S45 grupā LČ sprintā
9 Jānis Virbulis rogainings (24 h) 12.vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā
10 Skaidrīte Otaņķe rogainings (24 h) 54.vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā
11 Armands Teteris rogainings (24 h) 55.vieta MV (vīriešu veterānu) grupā Paasules čempionātā Rāznā
12    Ludmila Joce    Vieglatlētika    1.v.-800m un 1.vieta jūdzes skrējienā LSVS sporta spēles telpā
1.vieta 400m un 3000m 1.vieta LSVS vasaras sporta spēles. 
1.v. Latvijas čempionāts 10km šosejā.
1. vieta Skrien Latvija  pusmaratona.
13  Roberts Blumbergs  Vieglatlētika  LSVS V60+ grupā 1. vieta lodes grūšanā
LSVS V60+ grupā 1. vieta diska mešanā
14  Vilma Gregore  Vieglatlētika  LSVS S80+ grupā, tāllēkšanā 1. vieta
XIV Baltijas valstu veterānu čempionāts, 3.vieta 40+ grupā
15 Tamāra Vilerte Šahs Pasaules komandu čempionātā 2. vieta senioriem komandu vērtējumā, Latvijas senioru izlases dalībniece.
16 Ilze Burkevica Šahs 1.vieta Latvijas sporta veterānu savienības 54.sporta spēlēs.
17 Gunārs Gutlands Autosports 1. vieta Latvijas veterānu kausā autorallijā 1. ass piedziņas automobīļu grupā.

Sporta atbalstītāji 2017

1 Sporta atbalstītājs  Toms Trubins SIA "Būvfirma Inbūve"
2 Sporta atbalstītājs  Jānis Voitko KCE
3 Sporta atbalstītājs    SIA "WIDE FOREST"
4 Sporta atbalstītājs  Raimonds Serdants SIA SIMRA
5 Sporta atbalstītājs  Toms Egle SIA "Rietumu nafta"
6 Sporta atbalstītājs  Artis Freibergs Baloži & Ko
7 Sporta atbalstītājs  Mārcis Martinovs MKM mežs
8 Sporta atbalstītājs    Laskana
9 Sporta atbalstītājs    Niedrāji MR
10 Sporta atbalstītājs    SIA "SILJA"
11 Sporta atbalstītājs  Kaspars Bergmanis Virkas muiža